Preparaty wybielające do zębów powinny charakteryzować się jak najlepszą jakością. Tylko produkty o odpowiednim składzie i wysokiej skuteczności rozjaśnią barwę uzębienia i usuną wszelkie przebarwienia bez podrażnienia dziąseł. I wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie trzeba wydać na nie fortuny. Na obecnym rynku istnieje wiele preparatów do wybielania zębów – pasty, żele, paski, nakładki, a nawet węgiel. Szeroki wybór ułatwia nam dopasowanie odpowiedniego środka nie tylko do stanu naszego przebarwienia, ale także stylu życia, który prowadzimy.

Skuteczne i odpowiednie preparaty na wyciągnięcie ręki!

Wszystkie pasty dostępne na półkach sklepowych ułatwiają usuwanie plam z powierzchni zębów gdyż zawierają delikatne (i bezpieczne) substancje ścierne. Istnieją jednak specjalistyczne pasty do wybielania zębów, które w swoim składzie zawierają delikatne środki polerujące zęby, zapewniając dodatkową i lepszą skuteczność usuwania plam i przebarwień niż zwykłe pasty. Myjąc zęby minimum trzy razy dziennie pastami do wybielania zębów, a także stosując przy tym specjalne płyny do płukania ust, w prosty sposób możemy rozjaśnić uśmiech o jeden lub dwa odcienie. Niestety niektóre zęby są dość oporne na tego typu preparaty, dlatego też kolejnym krokiem do osiągnięcia białych zębów mogą okazać się wybielające paski. Są niezwykle proste w użyciu i co ważniejsze bardziej skuteczne. Wystarczy nałożyć je każdego wieczoru na zęby na ok. 30 minut. Przy regularnym stosowaniu już po kilku dniach możemy zauważyć pierwsze efekty. Jeśli zależy nam na tzw. hollywoodzkim uśmiechu, najlepszy rezultat osiągniemy używając nakładki do wybielania zębów. Ten innowacyjny sposób przy pomocy specjalistycznych żeli i emitowaniu światła LED już po kilku tygodniach pomoże nam uzyskać zęby jaśniejsze nawet o pięć odcieni. Jeśli zaś zależy nam na bardziej naturalnych produktach, możemy skorzystać z nowoczesnego produktu jakim jest węgiel aktywny. Nie tylko bezpiecznie wybiela zęby, ale także wzmacnia szkliwo i oczyszcza jamę ustną z obecnych bakterii. Jak widać wybór preparatów do wybielania zębów jest dość szeroki – wszystko zależy od stanu naszego uzębienia, stopnia przebarwienia, a także własnych upodobań.

By osiągnąć długotrwałe efekty, nie wystarczy tylko odpowiedni preparat

Należy mieć na uwadze, iż wybielenie zębów nie jest efektem trwałym. Poddając nasze zęby produktom spożywczym o intensywnym zabarwieniu (czerwone i zielone warzywa, owoce leśne, herbata, soki, itp.) ich biel zacznie słabnąć zaledwie w ciągu jednego miesiąca. Aby utrzymać lśniące zęby jak najdłużej należy zrezygnować z wyżej wymienionych produktów na okres przynajmniej trzech tygodni (w trakcie wybielania i kilka dni po). Także stosowanie kolorowych szminek czy błyszczyków, a w szczególności palenie papierosów jest szczególnie odradzane. Podczas wybielania zębów należy uzbroić się w cierpliwość. Każde uzębienie jest inne – na jednych podziałają pasty wybielające, na innych dopiero nakładki. Stopień białości będzie różny w zależności od stanu uzębienia, poziomu zabarwienia, a także rodzaju stosowanego produktu wybielającego. Stosując regularnie odpowiednie preparaty do wybielania zębów, a także chroniąc je przed wspomnianymi czynnikami zewnętrznymi przez pewien okres czasu, możemy utrzymać biel zębów nawet przez rok!

Źródło: Style White – Wybielanie zębów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *