Komisy samochodowe działają w praktycznie każdym większym mieście. Bez problemu znajdziemy je także w swojej okolicy. Często w weekendy przyjeżdża na nie wiele osób poszukujących dla siebie auta. Gdy także chcesz zdecydować się na zakup używanego modelu w komisie, sprawdź z nami, na co uważać!

Nie każdemu z nas komisy samochodowe dobrze się kojarzą. Faktycznie, zakupienie w nich auta jest związane z ryzykiem, że tak naprawdę otrzymamy zupełnie coś innego niż w ogłoszeniu. Sprzedawcy w komisach starają się zrobić wszystko, aby sprzedać towar, często uciekając się przy tym do niezbyt legalnych praktyk.

Dzisiaj, gdy w sprzedaży znajduje się wiele samochodów sprowadzanych z innych krajów, trafienie na model, którego stan jest zupełnie inny od opisu, nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Istnieją nawet badania, które sugerują, że nawet więcej niż połowa samochodów używanych w sprzedaży nie jest zgodna z opisem.

Przede wszystkim powinniśmy się znać na samochodach i wiedzieć, na co patrzeć, aby nie kupić auta powypadkowego, po zalaniu, w bardzo złym stanie technicznym, które nie dość, że będzie wymagało od nas sporych wydatków, to jeszcze może zmniejszy nasze bezpieczeństwo.

Sprawdzajmy pojazd bardzo dokładnie, a gdy się na tym nie znamy, poprośmy kogoś innego. Możemy także skorzystać z usług firm zajmujących się sprzedażą aut. Zobaczmy, czy auto ma kompletne dokumenty, sprawdźmy numer VIN, zapytajmy, czy możemy wziąć je na jazdę próbną. Uważajmy też przy podpisywaniu umowy – nie zgadzajmy się na zaniżanie kwoty pojazdu i sprawdźmy, czy na umowie znajduje się informacja, że kupujemy przez komis.

Jeżeli interesują cię komisy w Warszawie to wystarczy wpisać w wyszukiwarce  „autokomis Warszawa„. Znajdziesz wiele ofert, ale pamiętaj o tym, że nie tylko w komisach kupimy pojazdy z drugiej ręki. Warto też odwiedzić salony dealerskie, w których możemy zakupić używane samochody nie tylko w dobrym tanie, ale również z potwierdzeniem takiego stanu. Co więcej, na używany model możemy otrzymać gwarancję. Warto więc zobaczyć, co mamy do dyspozycji u dealerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *