Publiczne czy prywatne – przed takim dylematem często stają rodzice, którzy decydują się posłać swoją pociechę do przedszkola. W poniższym tekście przedstawimy kilka atutów przemawiających na korzyść placówek prywatnych.

Mniejsza ilość dzieci

Tym, co wyróżnia przedszkola prywatne od publicznych jest dużo niższa liczebność dzieci w grupach. Bynajmniej nie wynika to z ich rzekomej elitarności czy wysokiego czesnego. -Małe grupy są przez nas prowadzone celowo – wyjaśnia przedstawiciel Centrum Zabawy i Rozwoju Elfik, prywatnego przedszkola z Sosnowca  – Dzięki temu opiekunowie mogą dużo lepiej zająć się swoimi podopiecznymi i poświęcić im znacznie więcej uwagi, niż w przypadku grup liczących kilkanaścioro maluchów.

Przyjazna, domowa atmosfera

Prywatne przedszkola najczęściej mieszczą się w domach i mieszkaniach, dostosowanych do potrzeb maluchów. Takie rozwiązanie daje możliwość stworzenia w przedszkolu bardzo przytulnej, kameralnej atmosfery, w której dzieci łatwiej nawiązują dobre kontakty z rówieśnikami. Wychowankowie mogą po prostu poczuć się na zajęciach jak we własnym domu – dzięki temu zmniejsza się stres, towarzyszący niektórym dzieciom szczególnie na początku przygody z przedszkolem.

Bogata oferta edukacyjna

Bardzo istotną zaletą przedszkoli prywatnych jest fakt, że posiadają one rozbudowaną, zróżnicowaną ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci – w wielu przypadkach obejmuje ona pozycji nieobecne w programie zajęć przedszkoli państwowych. Rodzice sami mogą decydować, w jakich zajęciach będą brały udział ich dzieci. Szczególnie dużą popularnością cieszą się zajęcia językowe. -Rodzice chcą wykorzystać to, że umysł małego dziecka jest dużo bardziej plastyczny niż dorosłego i lepiej przyswaja informacje. Nauka języka we wczesnych latach dzieciństwa jest dużo skuteczniejsza, niż późniejsze uczęszczanie na kursy.

Łatwe zapisy

Zapisanie dziecka do przedszkola państwowego jest ogromnym problemem dla rodziców – placówki publiczne są często przepełnione i dla nowych wychowanków po prostu nie ma w nich miejsca. Sytuacja w przedszkolach prywatnych przedstawia się bardziej zachęcająco – szanse na to, ze wybrane przez nas przedszkole będzie pełne są stosunkowo małe.

Wady?

Powyżej wymieniono tylko kilka z licznych zalet przedszkoli prywatnych. Czy posłanie dziecka do takiej placówki ma jakieś minusy? Dla wielu rodziców dużym minusem jest fakt, że zapis i czesne dziecka są płatne. Warto jednakże pamiętać, że za tę cenę nasze dziecko otrzymuje profesjonalną opiekę, bogatą ofertę edukacyjną i – co nie mniej ważne – dostęp do bardzo atrakcyjnych zabawek. Wiele maluchów z pewnością doceni ten fakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *