Kwiaty są nieodłącznym elementem pogrzebu. Są one wyrazem przywiązania do zmarłego oraz symbolem pamięci i ostatniego hołdu. Kwiaty są szczególną analogią ludzkiego życia – są piękne i kruche. Zakład pogrzebowy Zabrze może pomóc w wyborze najlepszej kompozycji kwiatowej.

Bukiet, wiązanka czy wieniec?

Pogrzebowe kompozycje kwiatowe najczęściej przybierają właśnie te formy. Zakład pogrzebowy Zabrze z pewnością pomoże w wyborze najlepszej kompozycji kwiatowej. Duże wiązanki powinny pochodzić od rodziny. To spory nietakt, ofiarować wiązankę większą niż ta zakupiona przez wdowę. Lepiej uniknąć takiej sytuacji i stawiać na skromniejsze propozycje. Składając się na wspólny zakup kwiatów warto postawić na jeden wieniec z odpowiednim napisem na szarfie. Powinien on być krótki i wyrażać żal za zmarłym. Nic nie stoi na przeszkodzie by złożyć na grobie pojedyncze kwiaty. Ważne jednak by były świeże i w dobrej kondycji. Najlepiej zakupić je tuż przed wejściem na cmentarz.

Najczęściej używane kwiaty

Nie ma zasad, co do tego jakie gatunki powinny znajdować się w nagrobnych kompozycjach, ale niektóre z nich są częściej wybierane niż inne. Zaliczają się do nich chryzantemy. Są one wyrazem żalu, smutki, śmierci i rozpaczy. Z tego powodu zalewają one polskie cmentarze w każde Święto Wszystkich Świętych. Równie popularne są lilie. Oznaczają niewinność oraz czyste współczucie dla najbliższych zmarłego. Razem z nimi, wykorzystywane są goździki, które symbolizują miłość i pamięć. Ich zaletą jest też fakt, że długo wyglądają dobrze. Najczęściej stawia się na kwiaty w stonowanych barwach – odcieniach bieli, kremowego, herbacianego. Rzadziej wybiera się czerwień, a nawet niebieski. Czasami, kupuje się nawet wiązanki złożone ze sztucznych kwiatów. To rozwiązanie jest jednak wybierane dość rzadko.

Pomoc profesjonalisty

Warto poprosić o poradę profesjonalistę, który ma doświadczenie w tworzeniu wiązanek pogrzebowych. Florystka lub pracownik zakładu pogrzebowego Zabrze, będzie wiedział najlepiej, co wybrać, by odpowiadać najnowszym modom, ale równocześnie nikogo nie urazić i pozostać w dobrym guście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *