Radiotelefony PMR, nazywane krótkofalówkami, to urządzenia komunikujące się drogą radiową. Do komunikacji wykorzystują one ogólnodostępne pasmo o częstotliwości 446 mHz. Częstotliwość ta nie wymaga żadnych pozwoleń i jest dostępna bez ograniczeń dla każdego użytkownika. Krótkofalówki są wykorzystywane m.in. w sporcie, turystyce oraz w codziennym życiu. Na co należy zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Krótkofalówki wiodących producentów

W sprzedaży znajdziemy różne krótkofalówki rozmaitych producentów. Jeśli poszukujemy dobrego i sprawnego sprzętu, który posłuży nam z powodzeniem przez długi czas, powinniśmy postawić na sprawdzone i znane marki i doświadczonych dystrybutorów, takich jak na przykład firma AZ Studio z Radomia. Najpopularniejszymi producentami krótkofalówek jest m.in. Kenwood, Motorola oraz Hytera. Wybierając sprzęt znanej marki będziemy mieli pewność, że będzie on dobrej jakości oraz będzie dobrze spełniał swoją rolę. W przypadku krótkofalówek szczególne znacznie mają zasięg oraz jakość dźwięku. Modele wiodących producentów z pewnością oferują nieporównywalnie lepsze parametry od mniej znanych producentów. Istotną kwestią jest także gwarancja. Kupując sprawdzony, markowy sprzęt mamy pewność, że w razie awarii zostanie on bezpłatnie naprawiony lub wymieniony na nowy.

Pojemna bateria litowo-jonowa

Każda krótkofalówka zasilana jest za pomocą baterii. Przed jej użyciem należy urządzenie naładować. Jeśli planujemy zabierać ze sobą sprzęt na długie wycieczki, wybierzmy model, który zapewni nam jak najdłuższy czas pracy na jednym doładowaniu. Pojemna bateria będzie gwarancją dłuższego czasu użytkowania krótkofalówki oraz pozwoli uniknąć sytuacji jej rozładowania się w trakcie pracy. Najlepszym wyborem będzie kupno krótkofalówki wyposażonej w akumulator litowo-jonowy, który należy do najtrwalszych i najbardziej niezawodnych baterii dostępnych na rynku.

Trwała i solidna obudowa

Jeśli natomiast kupujemy krótkofalówkę przeznaczoną do sportu, chodzenia po górach czy innych form aktywności, warto jest postawić na urządzenie wykonane z trwałych i mocnych materiałów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz radiotelefon nie zniszczy się szybko oraz będzie mógł być użytkowany także w bardziej ekstremalnych warunkach. Do użytkowania w warunkach zewnętrznych poleca się także wybrać krótkofalówkę wodoodporną, z której bez przeszkód można korzystać nawet podczas deszczu, czy zabierać ze sobą nad wodę. Wiele nowoczesnych urządzeń jest dodatkowo wyposażonych w certyfikat IP, który w zależności od klasy, chroni krótkofalówkę przez działaniem kurzu oraz wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *