Dywan

Macie w domu brudne dywany? Próbowaliście poradzić sobie z tym problemem samodzielnie, ale efekty nie są w ogóle zadowalające? Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Trzeba podkreślić, że dużo osób decyduje się oddać tego typu elementy wyposażenia do pralni. Odbywa się tam bowiem pranie dywanów na wskroś. Na czym to wszystko polega w praktyce? Kiedy taka metoda zdaje najbardziej egzamin? Te wszystkie kwestie zostaną poruszone w dzisiejszym wpisie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Pranie dywanów na wskroś krok po kroku

Oczywiście, pierwszym krokiem jest dostarczenie dywanów do konkretnej pralni. Warto wiedzieć, że na rynku są firmy, które oferują nawet przyjazd do domu Klienta i zabranie brudnych rzeczy. Jeśli zatem nie macie możliwości samodzielnie dostarczyć dywanów pod wskazany adres, to warto skorzystać z tej właśnie opcji. Na początek odbywa się mechaniczne trzepanie. Jest to niezbędne, aby pozbyć się zabrudzeń stałych, które na pewno nie zostaną rozpuszczone w wodzie. Są to między innymi włosy, piasek, resztki jedzenia czy sierść psa, kota itp. Potem następuje odkurzanie. Trzeba zaznaczyć, że na każdym dywanie gromadzi się mnóstwo kurzu, dlatego fachowcy wykonują tę czynność niezwykle starannie.

Ważnym elementem jest również odplamianie. To czynność, która pozwala pozbyć się uporczywych plam z gumy do żucia, kawy, długopisu itp. Trzeba podkreślić, że używane są wyłącznie sprawdzone i specjalnie dobrane środki do konkretnego materiału. Fachowcy biorą pod uwagę stężenie i pH. Warto również wspomnieć o wstępnym spryskaniu, które rozpuszczamy brud. Oczywiście, roztwór musi być też dobrany do konkretnego elementu. Kolejnym etapem jest wtarcie rozpylonego środka chemicznego.

Przy pomocy maszyny ekstrakcyjnej następuje zaś odessanie brudu, który został rozpuszczony poprzez poprzednie czynności. O czym jeszcze warto wiedzieć? Pranie dywanów na wskroś nie może odbyć się również bez całkowitej neutralizacji środków chemicznych, które zostały użyte w czasie prania. Należy wiedzieć, że są one tak dobierane, aby były bezpieczne dla pranych elementów oraz środowiska. Dopiero potem następuje wypłukanie samą wodą za pomocą specjalnej maszyny ekstrakcyjnej.

To jednak nie wszystko. W tym momencie dywany są odpowiednio wyprane. Warto jednak wiedzieć, że są one jednocześnie całkowicie przemoczone. Jeśli nie będą odpowiednio wysuszone, to może nastąpić rozwarstwienie, deformacja lub rozklejenie… Nic więc dziwnego, że ta czynność musi być również wykonana starannie i dokładnie. Jeśli materiał – z którego wykonano dywan – na to pozwala można użyć na przykład dmuchaw przemysłowych. Na szczęście profesjonalne pralnie zatrudniają pracowników, którzy mają wiedzę, doświadczenie oraz odpowiednio podchodzą do swoich obowiązków. To powoduje, że pranie dywanów na wskroś jest efektywne.

Kiedy stosować pranie dywanów na wskroś?

Należy zaznaczyć, że ta metoda jest bardzo skuteczna w aspekcie usuwania brudu z dywanów. Trzeba również wspomnieć, że pranie na wskroś świetnie radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami zwierząt, a nawet stęchlizną. To skuteczna metoda na mocne plamy i elementy, które nie są w stanie rozpuścić się w wodzie. Trzeba podkreślić, że ludzie samodzielnie tak naprawdę nie są w stanie jej wykonać. Oczywiście, można próbować, ale efekt na pewno nie będzie zadowalający. Wszystko dlatego, że pranie dywanów na wskroś wymaga profesjonalnego podejścia, a także korzystania z nowoczesnego sprzętu. Tylko wtedy można liczyć na to, że dywan zostanie wyprany i będzie dalej zdatny do użytkowania.

Źródło: Damat.pl – Pralnia Dywanów i Wykładzin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *