Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach plac budowy, na którym nie wykorzystywałoby się różnego rodzaju maszyn, takich jak koparki, kruszarki, dźwigi, walce, rozdrabniarki. Wykonują one bardzo dużą część prac i znacznie przyśpieszają ich przebieg – to dzięki nim możliwe jest realizowanie bardzo dużych, zaawansowanych projektów, dlatego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek firmę budowlaną, która mogłaby się obyć bez nich. Najważniejszą wadą maszyn budowlanych jest wysoka cena ich zakupu i eksploatacji – koszty te przekraczają możliwości finansowe wielu firm. To właśnie dla nich pomyślana została usługa wynajmowania ciężkiego sprzętu budowlanego. Oto kilka zalet takiego rozwiązania.

Mniejsze koszty dla najemcy

Zakup jednej maszyny budowlanej wiąże się z koniecznością wydania od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych – dotyczy to zarówno sprzętu nowego, jak i pochodzącego z rynku wtórnego. Kupno większej ilości sprzętów w celu skompletowanie pełnego wyposażenia firmy jest dla wielu firm daleko poza ich możliwościami finansowymi. Wynajem jest znacznie tańszym i bardziej przystępnym rozwiązaniem – firma nie musi kupować sprzętu, ani ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z ich eksploatacją, np. ubezpieczenia, serwisowania czy przechowywania. Mimo to ma do swojej dyspozycji nowoczesne i sprawne maszyny budowlane których może używać do wykonania powierzonych jej zleceń.

Bogata flota i szeroki wybór

Maszyny budowlane są nie tylko drogie, ale również bardzo różnorodne. Poszczególne modele dysponują odmiennymi parametrami technicznymi. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, kiedy jedna firma posiada własny dźwig i otrzymuje propozycję wykonania zlecenia, wymagającego bardziej zaawansowanego sprzętu. Niedobór z odpowiedniego sprzętu oznacza konieczność rezygnacji ze zleceń, a zatem straty dla przedsiębiorstwa. Rozwiązaniem jest korzystanie z usług wypożyczalni, takich jak firma Ramirent, które posiadają maszyny budowlanej pochodzących od różnych producentów i charakteryzujących się rozmaitymi parametrami technicznymi – w bogatej ofercie znajdziemy sprzęt odpowiedni do wykonania konkretnego zlecenia.

Mniej formalności

Kupno własnej maszyny wiąże się z koniecznością dopełnienia różnego rodzaju formalności, np. rejestracji, ubezpieczeń, okresowych kontroli sprawności. Wynajmowanie maszyn budowlanych od innych podmiotów oznacza mniej papierkowej roboty dla najemcy, gdyż wszystkie formalności stoją po stronie właściciela urządzenia – to on ma zadbać, by maszyna była sprawna, przygotowana do pracy i legalnie dopuszczona do użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *