W dzisiejszych czasach już chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu w kieszeni. I to nie byle jakiego telefonu! W końcu nie od dziś wiadomo, że telefon telefonowi jest nierówny. Ze smartfonów korzystają wszyscy – dzieci, młodzieży dorośli, a nawet seniorzy. Każda z tych grup wymaga od telefonu innych funkcjonalności, ma inne potrzeby. Nie każdy jednak potrzebuje najlepszego i najdroższego sprzętu z górnej półki. Co chwilę wiodący producenci telefonów wypuszczają na rynek coraz to nowsze modele – z większymi wyświetlaczami, lepszymi aparatami, mnóstwem nowych funkcji, a także z coraz bardziej nowoczesnym i modnym designem. I za  każdym razem te nowe, flagowe telefony znajdują swoich nabywców. Czy jednak każdy człowiek potrzebuje najnowszego smartfona? Najdroższego, najnowocześniejszego i najbardziej zaawansowanego sprzętu? Fani najnowszej technologii odpowiedzą oczywiście,  że i owszem. Jednak jaka jest prawda?

Tani smartfon – dobry smartfon!

W dzisiejszych czasach dość częstym stwierdzeniem jest „niska cena to oznaka słabej jakości”. Czy w przypadku telefonów jest podobnie? Niezupełnie.  Wszystko oczywiście zależy od tego do czego sprzętu się potrzebuje. Oczywiście smartfon może być – i bardzo często jest – multimedialnym centrum rozrywki.  Za pośrednictwem  telefonu można surfować po Internecie, sprawdzać i aktualizować media społecznościowe, robić zdjęcia, kręcić filmy, oglądać filmy, grać w gry, korzystać z niezliczonej ilości aplikacji… Jednak prawdą jest, że przeciętny użytkownik smartfona korzysta tylko z ułamka tych funkcji, a telefon ma nadal dla niego spełniać głównie podstawowe cechy plus ma cechować się w miarę wytrzymałą baterią. Wystarczy, by nie było problemu z dzwonieniem, wysyłaniem SMS-ów i niezbyt intensywnym korzystaniem z Internetu czy robieniem zwyczajnych, amatorskich zdjęć. A to wszystko może dać tani smartfon. Właściwie  może dać też dużo więcej. W końcu bardzo często bywa tak, że drogi smartfon swoją cenę zawdzięcza głównie nie funkcjonalności, a temu jak wygląda i marce, którą reprezentuje. W końcu w dzisiejszych czasach chyba każdy zdaje sobie sprawę, że marka to coś, co bardzo mocno winduje cenę.

Tani smartfon to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie koncentrują swojej aktywności wokół telefonu, wybierając raczej tablet czy komputer do bardziej skomplikowanych czynności. Zakup takiego taniego smartfona to też idealne rozwiązanie dla dzieci, które często uszkadzają lub gubią swoje przedmioty i nie korzystają jeszcze ze wszystkich funkcji smartfonów. Telefon komórkowy to gwarancja ciągłego kontaktu z dzieckiem, a także bezpieczeństwa tego dziecka. A tani smartfon ma wszystkie funkcje, których potrzebuje dziecko i rodzic.

Jak widać więc nie zawsze niska cena wiąże się z niską jakością. Tanie smartfony doskonale to udowadniają, dlatego właśnie od dawna mają grono swoich oddanych fanów, dla których funkcjonalność jest ważniejsza od trendów w modzie.

Źródło: Allview.pl – Tablety i smartfony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *