Pudełka z kartonu mają wiele zastosowań. Przede wszystkim wykorzystywane są do transportu różnego rodzaju towarów. Przydają się też do ich magazynowania. Kartonowe opakowania występują w kilku rodzajach. Oto wszystko co powinniście wiedzieć na ich temat.

Niepozorne pudełka z kartonu

Pudełka kartonowe stosuje się zarówno do transportu i magazynowania produktów, jak również świetnie sprawdzają się w użytku domowym. W nich można bowiem przechowywać mniej używane sprzęty.

Opakowania wykonane z kartonu mają wiele zalet i przydają się w wielu dziedzinach życia, chociażby podczas przeprowadzki. Dużym ułatwieniem jest fakt, że pudełka kartonowe występują w różnych rodzajach, toteż ich wybór można oprzeć na indywidualnych potrzebach – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę WOK.

Rodzaje pudełek kartonowych

Opakowania z kartonu różnią się między sobą wytrzymałością, kształtem, sztywnością, kolorystyką oraz sposobem zamykania. Wyróżniamy pudełka:

  • klapkowe – spotyka się je przede wszystkim w sklepach, często w takich opakowaniach otrzymujemy także przesyłki kurierskie. Charakteryzują się szytym lub klejonym brzegiem, natomiast ich wieko i dno składa się z klap, które można zablokować lub skleić taśmą. Zaletą tego typu kartonów jest łatwość ich składania wynikająca z wyjątkowo prostej konstrukcji. Ponadto, opakowania te wyróżniają się niskimi cenami, toteż często służą do pakowania pojedynczych przedmiotów. Jako, że przed złożeniem są proste, to łatwo je przechowywać, nawet na niewielkiej przestrzeni, dlatego używa się ich podczas dostaw do sklepów i hurtowni. Można dodać do nich przekładki lub kratownice w celu zabezpieczenia produktów na czas transportu.
  • Fasonowe – wykrojnikowe, powstają z jednego kawałka tektury i nie wymagają sklejania (są tak zaprojektowane, że posiadają elementy nachodzące na siebie i zazębiające się). Mają dodatkowe uchwyty, otwory lub perforacje. Wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, najczęściej do transportu deserów, jogurtów oraz wyrobów cukierniczych.
  • Kaszerowane – kolorowe opakowania, stosuje się je przede wszystkim w celach promocyjnych, charakteryzują się estetycznymi nadrukami będącymi informacją na temat firmy produkującej dany towar. Dzięki nowoczesnym metodom stosowanym w produkcji tego typu opakowań, ich nadruki wyróżniają się wysoką jakością. Co więcej, na te pudełka można nakładać lakiery, które dodatkowo je upiększają. Tego typu pudełka stosuje się do pakowania małych i lekkich, ale też dużych i ciężkich przedmiotów, takich jak sprzęt AGD. Mogą być wyposażone w elementy dodatkowe, których celem jest zabezpieczenie i separacja produktów na czas transportu (w tym celu używa się przekładek, kratek, itp.). Opakowania kaszerowane używane są m.in. do transportu wina w szklanych butelkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *