Namiot imprezowy – niezbednik kazdego jarmarku czy festynu

Zapewne każdy z nas będąc na festynie, jarmarku czy targach odbywających się na świeżym powietrzu, zauważył, że przynajmniej część atrakcji znajduje się w specjalnych namiotach. Zadaszone przestrzenie dla uczestników imprez czy mobilne zaplecza dla personelu są obecne na każdym wydarzeniu tego rodzaju. Namioty imprezowe sprawdzą się przy tworzeniu strefy gastronomicznej oraz skutecznie ochronią uczestników wydarzenia oraz sprzęt i produkty przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Co sprawia, że namiot eventowy jest niezbędnikiem każdego jarmarku czy festynu?

Namiot eventowy, czyli skuteczny sposób promocji

Namiot imprezowy to nie tylko przenośna konstrukcja tworząca zadaszenie, lecz przede wszystkim możliwość wydzielenia miejsca, w którym przedsiębiorstwo może oferować swoje usługi czy towary. Niezależnie od branży, pozycji na rynku czy budżetu przeznaczonego na imprezę, namiot eventowy jest absolutną podstawą dla osób, które w sposób funkcjonalny chcą zapewnić sobie przestrzeń. Namiot imprezowy sprawi, że klienci będą mogli zapoznać się z ofertą firmy, przetestować produkty lub wziąć udział w konkursach.

Jeśli cały festyn ma charakter tematycznego eventu lub konwentu (np. zjazd tatuażystów lub osób zainteresowanych tematyką eco), rozstawienie takiego namiotu automatycznie pozwala promować dane przedsiębiorstwo, a jednocześnie zapewnia potencjalnym klientom przestrzeń do swobodnej wymiany opinii i poglądów.

W namiocie imprezowym może odbywać się również koncert lub dyskoteka, dlatego warto umieścić na jego pokryciu logo bądź nazwę danego przedsiębiorstwa.

Namiot eventowy miejscem na relaks?

Jarmark czy festyn, ze względu na mnogość bodźców i natłok atrakcji, z czasem może stać się męczący. Po kilku godzinach spędzonych na przemierzaniu alejek sprzedażowych czy stoisk z produktami oraz podziwianiu występów na scenie, każdy uczestnik wydarzenia z pewnością zacznie rozglądać się za miejscem do odpoczynku i relaksu. W tym przypadku z pewnością sprawdzi się namiot eventowy wyposażony w klimatyzację i przyciemnione światło, w którym umieścimy ławeczki, hamaki i stoły. Uczestnicy jarmarku czy festynu będą mogli w ten sposób złapać chwilę oddechu i zebrać siły do dalszej zabawy.

Wytrzymałość – podstawowa cecha namiotów imprezowych

Najpopularniejsze wydarzenia pod gołym niebem przyciągają tysiące osób. Namiot imprezowy jest gwarancją bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników eventu, ponieważ materiały wykorzystywane przy jego produkcji są odporne na wilgoć czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Namioty eventowy nie są łatwopalne, dlatego nawet nieodpowiedzialnie rzucony niedopałek papierosa nie doprowadzi do tragedii.

Również rozlane napoje, błoto czy plamy z jedzenia nie stanowią zagrożenia dla namiotu imprezowego – materiał można bowiem bez problemu wyczyścić za pomocą powszechnie dostępnych środków chemicznych.

Namioty imprezowe będą stanowić również doskonałą ochronę przed deszczem, śniegiem czy gradem. Dzięki opuszczanym oknom czy zasuwanym drzwiom wiatr i niska temperatura nie będą dokuczały gościom korzystającym z zadaszenia.

Jarmarki i festyny cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Namioty imprezowe są niezbędne, jeżeli w planie wydarzenia znajduje się dyskoteka czy koncert. Tego rodzaju konstrukcje znajdą również zastosowanie w przypadku tworzenia strefy gastronomicznej. Duże namioty eventowe mogą natomiast stworzyć „event w evencie” – konkursy, rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Namioty z pewnością pozwolą również promować różnego rodzaju idee, rozwiązania, produkty czy usługi.

Inspirowane: dascompany.com – pawilon ogrodowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *