Po czym rozpoznac skrzynie transportowa Najwazniejsze cechy

Skrzynie transportowe są używane do przechowywania i przewożenia instrumentów muzycznych, sprzętów komputerowych, medycznych i audio, a także innych przedmiotów, które ze względu na swoje właściwości mogą ucierpieć w czasie podróży. Dobra skrzynia transportowa zabezpiecza zawartość przed uderzeniami i wstrząsami oraz nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo dzięki wypełnieniu wnętrza pianką techniczną, sprzęt jest zabezpieczony i nie porusza się w skrzyni podczas transportu, co chroni go przed uszkodzeniami. Skrzynie transportowe charakteryzują się lekkością przy dużej wytrzymałości i to właśnie to sprawiło, że stały się popularnym sposobem przewożenia sprzętu.

Solidne okucia

Skrzynię transportową łatwo rozpoznać z daleka po srebrzystych zabezpieczeniach krawędzi. To profile aluminiowe, które zwiększają sztywność konstrukcji. Narożniki skrzyni są zabezpieczone dodatkowymi osłonkami ze stali i cyny, które łagodzą wstrząsy. Elementy skrzyni transportowej są połączone ze sobą stalowymi nitami, przez co całość jest solidna i odporna na uderzenia powstałe w wyniku wstrząsów w czasie podróży autem, pociągiem czy samolotem.

Mocne ścianki

Pomiędzy aluminiowymi krawędziami znajdują się ścianki wykonane z lekkiej, ale wytrzymałej i wodoodpornej sklejki fenolowej. Właśnie dzięki niewielkiej wadze własnej skrzynie transportowe zdobyły popularność szczególnie w transporcie lotniczym. Najpopularniejszym kolorem ścianek jest czerń i to właśnie kombinacja srebra i barwy czarnej pozwala rozpoznać skrzynię tego typu z daleka. Skrzynia jest zabezpieczona przed wilgocią i pyłem, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na przewożoną w skrzyni zawartość. Wodo- i pyłoodporność jest szczególnie ważna, gdy przewidujemy, że sprzęt będzie przebywał na zewnątrz przez dłuższy czas. Dotyczyć to może instrumentów, sprzętów audio i oświetlenia potrzebnego do zorganizowania koncertu, ale i różnego rodzaju sprzętów pomiarowych.

Dopasowane wnętrze

Charakterystyczną cechą skrzyń transportowych jest wykończenie wewnątrz skrzyni. Zwykle jest to pianka techniczna, która chroni umieszczony w skrzyni sprzęt przed obijaniem się o ściany. Producent skrzyń transportowych oferuje wykonanie skrzyń na wymiar, dzięki czemu wypełnienie można dopasować do kształtu sprzętu, który ma być w niej przewożony. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia się delikatnego instrumentu jest znikome, gdyż nie ma możliwości, by sprzęt się przesunął. Oprócz tego oferuje również szeroki wybór kształtów i wymiarów gotowych skrzyń. Znaleźć można wśród nich skrzynie dostosowane do przewożenia sprzętu medycznego, oświetlenia, instrumentów muzycznych czy nagłośnienia. Skrzynie transportowe wykańcza się, dodając rączki kasetowe albo walizkowe, jak również szyny rack albo kółka. Można też zakupić skrzynię wyposażoną w zamek.

Skrzynie transportowe gwarantują bezpieczeństwo podczas podróży. W czasie jazdy samochodem bagaże narażone są na wstrząsy z powodu nierównej powierzchni albo na przypadkowe uderzenia w czasie nagłego hamowania czy skrętu. Ze względu na swoją konstrukcję, skrzynie minimalizują ryzyko uszkodzenia do minimum, gdyż siła uderzenia jest redukowana przez zabezpieczenia krawędzi.

Najwięcej uszkodzeń sprzętu powstaje nie w wyniku eksploatacji, a właśnie w czasie przewożenia i montażu, dlatego warto mieć pewność, że sprzęt przetrwa podróż nienaruszony i będzie w pełni spełniał swoją funkcję niezależnie od tego, ile kilometrów przebędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *